Apie mane

Kas aš, Edita Esenku?

Pas meistrą Manteką Čija mokausi nuo 2013 metų. Patyrusi stiprius asmeninius pokyčius 2016m. tapau sertifikuota instruktore - noriai dalinuosi DAO praktikomis su Lietuvos moterimis. Man aktualiausia DAO praktikų sritis - seksualinės praktikos (seksualinis kung fu). Universal Healing Tao sistemoje esu antro lygmens instruktorė, turiu oficialų pripažinimą ir esu išlaikiusi egzaminus tokiose praktikose kaip vidinės šypsenos meditacija, šešių gydomųjų garsų meditacija, mikrokosminės orbitos atvėrimo meditacija, gydomoji meilė (seksualinės praktikos, egzaminuojami tik kelių metų praktikų patirtį turintys mokiniai), geležinių marškinių čigongas, dao joga TAO YIN, dentenio čigongas, taiči čigongas, fusion penkių elementų suliejimo meditacija.

Esu baigusi papildomosios ir alternatyviosios medicinos magistro studijas Klaipėdos universitete. Sveikatos mokslų magistras ne tik duoda gilesnes Vakarų medicinos bei alternatyviosios medicinos žinias, bet ir suteikia "raktus" mano mokomų temų gilinimui. Nagrinėjau liemenėlės žalą remiantis mokslinių duomenų bazėse randama informacija. Tūkstančius mokslinių straipsnių apie ciguno/čigongo naudą tiek emocijoms, tiek fizinei sveikatai. Gydomojo badavimo nauda moksliniu požiūriu. Nagrinėjau tyrimus apie Kėgelio pratimus, atvejų analizes apie dubens dugno raumenų treniravimą. Gilinuosi į tradicinę kinų mediciną ir meridianų sistemą. Čia gavau bazines anatomijos, kineziterapijos, kineziologijos, reabilitacijos, homeopatijos, fitoterapijos, pirmosios medicinos pagalbos žinias. Parašiau mokslinį magistro darbą apie yoni kiaušinio praktikų poveikį skausmingosms menstruacijoms, kurio rezultatai buvo pristatyti mokslinėje konferencijoje. Tyrime dalyvavo daugiau nei 100 moterų, kurios 3x/sav su mano online vedimo atlikti praktikas su nefrito kiaušiniu. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad ši praktika veiksmingai sumažina menstruacijų skausmą, kraujavimo gausą ir dienų kiekį, taip pat teigiamai veikia šlapimo nelaikymo problemą, PMS bei libido.

Siekiant platesnių žinių apie žmogaus seksualumą  baigiau SEKSOLOGIJOS kursus Kazimiero Simonavičiaus universitete pas profesorių, socialinių mokslų daktarą Gediminą Navaitis. Profesorius G. Navaitis yra žinomas šeimos psichologas, seksologas, parašęs daugiau nei 30 knygų, buvęs Seimo narys.

Tradicinis seksologijos mokslas suteikia galimybę apjungti senovės dao mokymą su šiuolaikine šeimos psichologija.

Baigti tris mėnesius trukę ENDOBIOGENIKOS online kursai, kuriuose plačiau supažindino su tam tikrais aspektais apie mūsų HORMONUS, jų veikimą, kokie augalai gali padėti susibalansuoti. 

Endobiogeninis požiūris - tai integralus požiūris. Pagal šią koncepciją, žmogaus kūnas yra įvairių tarpusavyje susijusių ir darniai funkcionuojančių organų visuma. Šią sistemą reguliuoja ir valdo fiziologiniai mechanizmai. Sveikame organizme fiziologinės funkcijos veikia kaip viena harmoninga subalansuota sistema. 


Nuo vaikystės mane domino neįprasti dalykai, darbas su energija, esu prigimtinai jautri tiems dalykams, bet negalėjau rasti mokymo ar veiklos, kurioje galėčiau save realizuoti. Praėjęs gyvenimo etapas labai kontrastuoja su tuo, kaip dabar gyvenu: tai buvo nuolatiniai savaitgaliniai vakarėliai ir sunkiojo metalo muzika, kad pabėgti nuo savęs ir savo vidaus; gyvosios archeologijos festivaliai ir daug metų dainuotas folkloras, savarankiškos baltiško mokymo paieškos skaitant knygas apie baltų mitologiją, analizuojant archainių lietuvių liaudies dainų ir sutartinių tekstus. Jaučiau, kad giedant sutartines kažkas tarsi užsupa, suvoki, kad kažkas vyksta energetiniame lygmenyje, bet nežinai kas. O viduramžių nesiekiantis istorijos laikotarpis traukė taip, lyg būčiau ne tuo laiku gimusi. Visas vidinių paieškų ir nepasitenkinimo emocijų slopinimas per vakarėlius baigėsi, kai mano gyvenime atsirado dao mokymas. Dingo alkoholis, pradėjau intensyvų kūno detoksą, iš mitybos iš pradžių išėjo raudona mėsa, vėliau pieno produktai, cukrus, gliutenas, pradėjau šeimininkauti ir išmokau skaniai bei sveikai gaminti. Meditacijos kardinaliai pakeitė emocinę būseną ir kasrytinį nepasitenkinimą, kad reikia keltis, pakeitė šypsena. Supratau, kad dao yra universalus mokymas, nepririštas prie Kinijos kultūros ir tai kuo puikiausiai rezonavo su mano užsidegimu baltiškai kultūrai. Jei pas mus neišsaugojo mokymo, tai dar nereiškia, kad reikia gyventi kaip pilkoji miestų masė, kodėl gi ne pasinaudoti 5000 metų senumo išmintimi, kuri kuo puikiausiai tinka šiandienai? 

KONTAKTAI

GYDOMOJI TAO MEILĖ

sertifikuota dao instruktorė

Edita Esenku (Edita Šimkutė)

individualios veiklos nr. 749749

864024196

edita@esenku.lt

Rekomenduoju

Kiti mano tinklapiai

Badavimas ir organizmo valymas
Badavimas ir organizmo valymas

Badavimas, organizmo valymas - pagrindiniai šiame tinklapyje nagrinėjami aspektai. Reguliarus penkių dienų badavimas ne tik išlaisvina kūną nuo toksinų, bet ir ugdo valią, dvasinės praktikos veikia stipriau.

Sveika mityba ir sveiki receptai
Sveika mityba ir sveiki receptai

Sveika mityba - tai begleivė mityba. Tokie produktai kaip cukrus, gliutenas ir karvės pieno produktai trikdo mūsų virškinimo sistemą. Čia surašyti mano mėgstamiausi sveiki receptai.