Apie mane

Sveiki, esu Edita Esenku Šimkutė - sertifikuota pas meistrą Manteką Čija DAO praktikų instruktorė, papildomosios ir alternatyviosios medicinos magistras. Apjungiu senasias kinų tradicijas su šiuolaikiniu mokslu bei asmenine praktika. Jau tūkstančius moterų Lietuvoje esu supažindinusi su nefrito kiaušinio praktika ir dubens dugno sveikata, DAO seksologija yra mano pagrindinė sritis, nors turiu daug platesnių žinių ir galiu kompleksiškiau padėti. Žemiau esu surašiusi detaliau iš kur sėmiausi savo kompetencijų.

Sertifikavimas pas meistrą

Pas meistrą Manteką Čija mokausi nuo 2013 metų. Mano kelias į šias praktikas prasidėjo nuo mano vyro Vyto, kuris jau tuo metu buvo meistro Mantak Chia mokinys. Mums pradėjus bendrauti artimiau aš realiai pajutau, kas yra energijos judėjimas kūnu ir norėjau tai lavinti, tad mano pradžia buvo nuo pojūčių, kurie tik laikui bėgant buvo papildyti teorija. Tao Meilės praktikos mano atveju buvo itin reikšmingos, nes iki jų negalėjau patirti jokio orgazmo, o teorinė medžiaga apie kelis orgazmų lygmenis iš meistro Čija knygų atrodė lyg iš fantastikos srities. Patyrusi, jog galiu pažadinti savo kūną visiems trijų lygių orgazmams, supratau, jog galiu padėti ir kitoms Lietuvos moterims, nors tuo metu dar neturėjau intensijų tapti instruktore, kol... Skrendant namo po retrito pas Manteką Čiją Tailande susitikom su meistru oro uoste ir jis pasakė, kad kitais metais mums derėtų atvykti į instruktorių mokymus bei pradėti skleisti šias praktikas savo šalyje.

2016m. oficialiai tapau sertifikuota instruktore - noriai dalinuosi DAO praktikomis su Lietuvos moterimis. Man aktualiausia DAO praktikų sritis - seksualinės praktikos (gydomoji meilė, seksualinis kung fu). Per vienuolika metų pas meistrą Mantak Chia Tailande tobulinant žinias aktyviuose gyvuose mokymuose praleista daugiau nei 270 dienų, praktikos įsisavintos per daugybę valandų asmeninių praktikų, kurių nesuskaičiuosiu, taip pat dirbant su meistru online.

Universal Healing Tao sistemoje esu antro lygmens instruktorė, turiu oficialų pripažinimą ir esu išlaikiusi egzaminus tokiose praktikose kaip vidinės šypsenos meditacija, šešių gydomųjų garsų meditacija, mikrokosminės orbitos atvėrimo meditacija, gydomoji meilė (seksualinės praktikos, egzaminuojami tik kelių metų praktikų patirtį turintys mokiniai), geležinių marškinių qigong, dao joga TAO YIN, dentenio qigong, taiči, fusion penkių elementų suliejimo meditacija, vidinės alchemijos qigong.

Atkreipiu dėmesį, kad Mantak Chia® vardas yra patentuotas ir tik instruktoriai turi teisę vadintis meistro mokiniais, žmonės, kurie sudalyvauja savaitės-dviejų mokymuose online ar gyvai ir sako, jog mokėsi pas meistrą Čija, neturi teisės mokyti kitų - tik save. Kad mokyti kitus reikia išlaikyti egzaminus ir tapti sertifikuotu instruktoriumi. Ar tikrai asmuo mokantis pagal Manteko Čija sistemą turi teisę tai daryti galite pasitikrinti Universal Healing Tao® instruktorių duomenų bazėje universaltaoinstructors.com.

2023m. mudu su vyru buvome sutuokti pagal senovinę daoistinę tradiciją ir paskelbti dvasine daoistų pora energetiniame lygmenyje. Vytas taip pat yra sertifikuotas instruktorius nuo 2016m., esame išlaikę visus tuos pačius egzaminus Universal Healing Tao sistemoje. Abu nuo 2018m. esame oficialūs meistro Manteko Čija atstovai Lietuvoje ir Universal Healing Tao sistemos koordinatoriai Lietuvai.

Bazinių praktikų mokymus pas meistrą Manteką Čiją, kaip ir kitas DAO praktikas, kartojau daug kartų (pradėjau nuo kasdienių praktikų su meistro video medžiaga nuo 2013m.). Vidinės šypsenos meditacija, Šešių gydomųjų garsų meditacija vadinamos bazinėmis praktikomis, be kurių neįmanomas tolesnių praktikų suvokimas. Šių bazinių meditacijų, geležinių marškinių qigongo ir gydomosios meilės kursą gyvai pas Manteką Čija baigiau: Frankfurte (Vokietijoje) 2013m., Tailande 2014m., 2015m., 2016m. (tapau sertifikuota instruktore bazinių praktikų, geležinių marškinių qigongo, gydomosios meilės), kartojau gyvai 2017m., 2018m., 2019m, 2020m., karantino metu praktikavau online, gyvai vėl kartojau Tailande 2023m. Svarbiausia ką mes pajaučiame savo kūne, o ne teorija, o dirbant su meistru gyvai či energijos judėjimas kūne aiškiau jaučiamas.

2024m. apsigintas instruktoriaus kvalifikacijos kėlimas ir suteiktas sertifikatas mokyti vidinės alchemijos qigong (inner archemy qigong), į kurį įeina: kamieninių ląstelių qigong (stem cell qigong), penkių elementų qigong (five elements qigong), išminties qigong (wisdom qigong), kraniosakralinis qigong (craniosacral qigong).

Pas Manteką Čija Tailande dalyvavau Penkių elementų suliejimo meditacijos (Fusion of five elements), Dentenio qigongo (Tan Tien Chi Kung) ir Dao Yin jogos (Tao Yin) kurse 2014m., 2015m., 2016m. (tapau Tan Tien Chi Kung sertifikuota instruktore), 2017m. (tapau Tao Yin sertifikuota instruktore), 2018m., 2019m., 2020m., karantino metu praktikavau online, dalyvavau ir tapau Fusion sertifikuota instruktore 2023m. Taip pat 2023m. pradėjau gilintis į DAO penkių elementų astrologiją (išklausytas papildomas 26h apimties kursas).

Į dar gilesnę DAO praktiką Penkių ementų suliejimo meditacija 2 ir 3 (Fusion II and III) pradėjau gilintis Tailande pas meistrą Manteką Čija su laiku nuo 2015m., o su taiči (Tai Chi Chi Kung I) susipažinau jau 2014m. Šią mokymų savaitę pas meistrą kartojau 2015m., 2016m., 2017m., 2018m. (tapau taiči sertifikuota instruktore), 2019m., 2020m., 2023m. 

Giliausiai transformuojančių DAO praktikų Kan ir Li meistras Mantekas Čija moko Tamsos retrite (Darkroom retreat). Į šią gilią patirtį gyvenant absoliučioje tamsoje su itin ribotu detoksikuojančiu maistu (PiGu fasting) leidausi savaitei tamsoje 2016m., 2017m., 2018m., 2019m., dvi savaites tamsoje gyvenau 2020m., 2023m. 

Papildomai reguliariai keliu kvalifikaciją pas kitas Universal Healing Tao instruktores seminaruose ir kursuose, kurios moko nefrito kiaušinio praktikos: gyvai pas senjor instruktores Jutta Kellenberger (TH) ir Aisha Sieburth (FR), online pas instruktores Dr. Saida Desilets, Dr. Willow Brown, Layla Martin (USA), Amanarta (UK).

Sveikatos mokslų magistras

Esu baigusi papildomosios ir alternatyviosios medicinos magistro studijas Klaipėdos universitete. Sveikatos mokslų magistras ne tik duoda gilesnes Vakarų medicinos bei alternatyviosios medicinos žinias, bet ir suteikia "raktus" mano mokomų temų gilinimui. Nagrinėjau liemenėlės žalą remiantis mokslinių duomenų bazėse randama informacija. Tūkstančius mokslinių straipsnių apie ciguno/čigongo naudą tiek emocijoms, tiek fizinei sveikatai. Gydomojo badavimo nauda moksliniu požiūriu. Nagrinėjau tyrimus apie Kėgelio pratimus, atvejų analizes apie dubens dugno raumenų treniravimą. Gilinuosi į tradicinę kinų mediciną ir meridianų sistemą. 

Universitetinėse papildomosios ir alternatyviosios medicinos studijose gavau bazines anatomijos, kineziterapijos, kineziologijos, reabilitacijos, kinų medicinos, homeopatijos, fitoterapijos, pirmosios medicinos pagalbos žinias. Vienos įdomiausių paskaitų buvo pas kineziterapijos mokslų daktarę Brigitą Zachovajevienę apie dubens dugno sveikatą, profesorės Dalios Sekmokienės paskaitos apie kinų mediciną, profesioriaus Alberto Skurvydo paskaitos, gyva praktika dalyvaujant delfinų terapijoje vandenyje, gyva praktika stebinti hipoterapijos užsiėmimą (arklių terapiją) su sergančiais vaikais.

Parašiau mokslinį magistro darbą apie yoni kiaušinio praktikų poveikį skausmingosms menstruacijoms. Tyrime dalyvavo daugiau nei 100 moterų, kurios 3x/sav su mano online vedimo atlikti praktikas su nefrito kiaušiniu. Tyrimo rezultatai atskleidė, kad ši praktika veiksmingai sumažina menstruacijų skausmą, kraujavimo gausą ir dienų kiekį, taip pat teigiamai veikia šlapimo nelaikymo problemą, PMS bei libido.

2019-2020m. baigtos papildomos studijos Sveikatos mokslų faktultete Klaipėdos universitete, kurių metu išlaikyti egzaminai: anatomija, fiziologija, patologija, judesio anatomija ir klinikinė kineziologija, pirmoji medicinos pagalba, slauga ir farmakologija, reabilitacijos pagrindai, funkcinė diagnostika kineziterapijoje, kineziterapijos metodikos, kineziterapijos pagrindai, pažintinė reabilitacijos praktika, techninės ir kompensacinės reabilitacijos primonės.

Papildomosios ir alternatyviosios medicinos magistro studijų 2020-2022m. krypties dalykai: psichosomatinės medicinos aspektai, fitoterapijos technologijos, homeopratijos teoriniai ir praktiniai aspektai, sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos teorijos, moderniosios reabilitacijos technologijos neįgaliesiems, terapijos asistuojant gyvūnams, tradicinė kinų medicina, negalios psichosociologija, pažangios senyvojo amžiaus žmonių kineziterapijos technologijos, reabilitacijos paslaugų plėtros strategija ir metodai, sveikatos mokslinių tyrimų metodologija, sveiko senėjimo strategijos.

Mano magistro darbo rezultatai apie yoni kiaušinio/ nefrito kiaušinio poveikį skausmingoms menstruacijoms buvo pristatyti mokslinėje konfencencijoje KU, taip pat kituose sveikatingumo renginiuose, kur susilaukė daug susidomėjimo.

Kitoje mokslinėje konferencijoje skaičiau pranešimą apie sąmoningą badavimą, šios temos kompetencijas daugiausia įgijau iš meistro Manteko Čija, tačiau taip pat apjungiau su mokslinių tyrimų rezultatais. Video pranešimas (spausk čia).

Mėgstu mokytis, tad Papildomosios ir alternatyviosios medicinos magistras yra antras mano magistro diplomas, pirmąjį magistrą turiu iš socialinių mokslų, pirmąjį bakalaurą iš humanitarinių mokslų baigiau su pagyrimu, po pirmojo magistro dar nuotoliniu baigiau elektroninės prekybos profesinį išsilavinimą, tad nebijau keistų žvilgsnių, kai išgirsta, jog greitu metu stosiu į kineziterapijos balakaurą - noriu dar giliau nerti į žmogaus kūną ir turėti medicinos kvalifikaciją, ne tik magistro diplomą.

Seksologija

Siekiant platesnių žinių apie žmogaus seksualumą  baigiau SEKSOLOGIJOS kursus Kazimiero Simonavičiaus universitete pas profesorių, socialinių mokslų daktarą Gediminą Navaitis. Profesorius G. Navaitis yra žinomas šeimos psichologas, seksologas, parašęs daugiau nei 30 knygų. Mokymų metu buvo nagrinėjamos temos: seksologijos objektas, seksologijos istorinė raida, seksualumo psichologija, seksualiniai sutrikimai, seksualinių sutrikimų korekcija, seksualinės normos ir parafilijos samprata, lytinis identiškumas, seksualinės orientacijos ir jos formavimasis, seksualinė vaikų prievarta, seksualiniai nusikaltimai paauglystėje. Tradicinis seksologijos mokslas suteikia galimybę apjungti senovės DAO mokymą su šiuolaikine šeimos psichologija.

Reguliariai papildoma ir atnaujinama kvalifikacija

Baigti tris mėnesius trukę ENDOBIOGENIKOS online kursai "Medicina ne medikams", kuriuose plačiau supažindino su tam tikrais aspektais apie mūsų HORMONUS, jų veikimą, kokie augalai gali padėti susibalansuoti. 

Endobiogeninis požiūris - tai integralus požiūris. Sveikame organizme fiziologinės funkcijos veikia kaip viena harmoninga subalansuota sistema. 


Baigti pusmetį trukę Kinų medicinos kursai pas profesorę Dalią Sekmokienę, kuri dėsto tradicinę kinų mediciną LSMU medicinos studentams. Įgytos žinios apie žmogaus energetinių kanalų ir taškų sistemą, tradicinės kinų medicinos diagnostikos pagrindai. Išklausytos temos:

  • Vandens stichija ir jos ligų (inkstų, kaulų čiulpų, chroniško nuovargio, priešlaikinio senėjimo ir kt.) gydymas kinų medicinos metodais
  • Medžio stichija ir jos ligų (kepenų, medžiagų apykaitos, skydliaukės, kardiovaskulinių ligų, migrenos, nerimo ir pan.) gydymas kinų medicinos metodais. 
  • Ugnies stichija ir jos ligų (širdies, plaonojo žarnyno, kraujotakos, gyvenimo džiaugsmo praradimo ir pan.) gydymas kinų medicinos metodais.
  • Žemės stichija ir jos ligų (skrandžio, viso virškinimo sutrikimų, miomų, lipomų, cholesterolio, nutukimo ir pan.) gydymas kinų medicinos metodais (refleksoterapija ir mityba).
  • Metalo stichija. Plaučių, žarnyno, odos sutrikimų gydymas kinų medicinos metodais.
  • Imuniteto stiprinimas, streso mažinimas kinų medicinos metodais, panaudojant TR, MC ir neįprastus kanalus.

Taip pat tobulintasi seminare apie Dai Mai meridianą pas tradicinės kinų medicinios specialistę, gydytoją-akušerę Liudmilą Vingilienę. Toliau gilinuose į kinų mediciną ir akupunktūrinius taškus savarankiškai.


Taip pat tobulintasi seminaruose pas kineziterapijos mokslų daktarę Brigitą Zachovajevienę. Išklausyti seminarai "Dubens dugno raumenys", "Šlapimo nelaikymas ir jo sprendimo būdai", "Psichosomatikos skausmas".


Reguliariai tobulinu savo žinias mokslinėse konferencijose apie holistinę mediciną kaip klausytoja:

Dirbti su grupe ir įkvėpti praktikoms padeda vadybos žinios įgytos pirmojo magistro studijų metu (esu baigusi vadybos studijų programą Šiaulių universitete), buvau Šiaulių universiteto Humanitarinio fakulteto studentų atstovybės pirmininkė bakalauro laikais. Taip pat esu baigusi MASTERMIND moderatorių kursus, kuriuos taikant grupei padedu turėti daugiau motyvacijos pozityviems pokyčiams, sveikesnės gyvensenos, santykių ar dubens sveikatos gerinimo tikslų siekimui, galiu padėti atskleisti grupės resursą, padedantį kiekvienam dalyviui pasiekti maksimumą savo tiksluose. Šie mano gebėjimai dažnai itin palankiai įvertinami sudalyvavus mano stovyklose ir pajutus, kaip viską suorganizuoju -  esu suorganizavusi daugiau nei 50 savaitgalinių stovyklų apie DAO praktikas, o seminarai ir paskaitos vesti jau šimtus kartų (pamečiau skaičių, vien pernai suskaičiavau, kad kitus mokiau 500 valandų per metus).

KONTAKTAI

GYDOMOJI TAO MEILĖ

sertifikuota dao instruktorė

Edita Esenku (Edita Šimkutė)

individualios veiklos nr. 749749

864024196

edita@esenku.lt