Šešių gydomųjų garsų meditacija

Meditacija namuose - emocinis detoksas

Šeši gydomoji garsai (angl. Six Healing Sounds) - tai nuostabi meditacija, kuri padeda pašalinti iš mūsų kūno negatyvias emocijas. Visos pamename iš mokyklos laikų energijos tvermės dėsnį: energija iš niekur neatsiranda ir niekur nedingsta. Tai kaip mes galime atsikratyti mus kankinančių negatyvių minčių? Daosiai surado atsakymą - negatyvą galima transformuoti į pozityvą. Pasitelkus meditacines praktikas minčių galia siunčiame visas savo negatyvias savo mintis į žemę. Motina žemė turi savybę sugerti negatyvą ir jį sukompostuoti, o atgal grąžinti jau teigiamą energiją. Tai visai kaip kad sodininkai kompostuoja maisto atliekas daržuose, vėliau jį panaudodami kaip trąšą šviežios daržovėms užauginti.

Meditacija
Meditacija

Visi dažniau ar rečiau supykstame, tuomet būna trys variantai:

 1. nepasitenkinimas išliejamas ant kitų, tas kitas žmogus išlieja dar ant kitos ir taip sukasi ratas;
 2. jūs užgniaužiate negatyvias emocijas savyje, su laiku jūsų organai pradeda sirgti ir jūs susiduriate su daug sveikatos problemų;
 3. negatyvios emocijos transformuojamos į pozityvias per meditaciją ir jūs turite dar daugiau energijos pozityviai nusiteikus džiaugtis gyvenimu. 

Šešių gydomųjų garsų meditacijos nauda

 • atsikratote jus slegiančių negatyvių minčių, liūdesio;
 • transformuojate savo pyktį ir pavydą į geras emocijas;
 • paleidžiate savo baimes ir nuoskaudas;
 • nekantrumą ir karštakošiškumą pakeičiate ramybe;
 • atsikratote neramių minčių, jaudulio, nepasitikėjimo aplinkiniais;
 • subalansuojama visų penkių pagrindinių organų energetika - jūs jaučiate harmoniją su savimi;
 • geriau veikia jūsų organai, todėl jūs nesergate arba sparčiau sveikstate;
 • jūs labiau pasitikite savimi ir jaučiatės ženkliai geriau.

Kaip medituoti?

Šia praktiką daug paprasčiau išmokti žiūrint video medžiagą ar mokinantis gyvai seminaruose iš instruktoriaus, kadangi čia ne tik tariamas garsas, bet ir atliekamas tam tikras veiksmas kartu su garsu, kad organuose slypinčios negatyvios emocijos būtų iš tiesų paleistos. Rekomenduoju pasižiūrėti video medžiagą net jei nemokate rusų ar anglų kalbos.

Meditacijos metu dirbama su tais pačiais penkiais pagrindiniais žmogaus organais, tik kiek kita tvarka nei Vidinės šypsenos meditacijoje. Pradedama nuo plaučių, vėliau pereinama prie inkstų, kepenų, širdies, skrandžio/kasos/blužnies ir užbaigiama taip vadinamo trigubo šildytuvo garsu, kuris subalansuoja visus organus. Kodėl tai jums svarbu? Negatyvios emocijos nusėda mūsų organuose ir tarsi "ėda" juos iš vidaus, t.y. palaipsniui mes pradedame sirgti. Apie organų ir ligų sąsajas Mantekas Čija kalba šiame video.

Kaip atliekama šešių gydomųjų garsų meditacija?

Atsisėskite ant kėdės, nugara tiesi (neatremta, nes jūs sėdite ant kėdės krašto). Užsimerkite ir nusišypsokite sau. Laikykite rankas ties plaučiais. Nusišypsokite plaučiams. Sutelkite dėmesį į plaučius, įsivaizduokite kaip jie atrodo. Užmerktomis akimis judinkite akies obuolius lyg žiūrėdama į plaučių kairę ir į dešinę pusę. Kaip laikrodžio švytuoklė, tik tak, kairė, dešinė, kairė, dešinė. Pažiūrėjimas į kairę ir į dešinę skaitosi kaip vienas kartas. Taip žiūrėkite į savo plaučius 21 kartą. Galite vos pastebimai linguoti kūnu kartu į kairę ir į dešinę. Tokiu būdu jus trinate liūdesį ir depresiją iš savo plaučių. Po 21 tokio pažiūrėjimo atsimerkiate, pakeliame rankas į viršų (kaip video medžiagoje) ir negarsiai, bet ilgai tariame garsą SSSSSS. Įsivaizduokite, kaip iš jūsų plaučių šlykšti pilka liūdesio energija nuplaukia į žemę. Atlikę garsą užsimerkite, rankas nuleiskite ant kelių ir neilgai pasėdėkite siųsdami per delnus, kelius, pėdas visas negatyvas nukeliauja į žemę. Tuomet pakartokite viską antrą kartą. Po antro garso nuleidus rankas ant kelių užmerktomis akimis žiūrėkite į savo smegenis į kairę ir dešinę pusę - taip pat 21 kartą. Čia jūs ištrinate nuorodą, panašiai kaip interneto nuorodą į savo liūdesį. Suskaičiavus 21 kartą jūs vėl atliekate garsą ir laikote rankas prie plaučių, šypsotės plaučiams ir jaučiate, kaip jūsų plaučiai pradeda švytėti skaisčiau balta šviesa ir prisipildo drąsos, teisingumo.

Šešių gydomųjų garsų meditacija: plaučiai
Šešių gydomųjų garsų meditacija: plaučiai

Tuomet pereinate prie inkstų. Suplokite delnais ir patrinkite juos, kad delnai būtų šilti. Uždenkite delnais savo inkstus, kurie yra iš nugaros pusės. Žiūrėkite į inkstus į kairę ir į dešinę pusę 21 kartą, trinkite iš savo inkstų baimes, fobijas ir traumas (tame tarpe ir nemalonią sekso patirtį). Tuomet rankomis apglėbiami keliai (žr. video) ir tariamas inkstų garsas TŠIŪŪŪ. Rankos nuleidžiamos ant kelių ir mintimis paleidžiate visas savo baimes motinai žemei perdirbti. Pakartojate viską antrą kartą. Tuomet žiūrite 21 kartą į smegenis ir trinate nuorodą į baimes iš savo smegenų, tariate garsą trečia kartą ir uždedate rankas vėl ant inkstų - motina žemė perdirbo jūsų baimes ir jūsų inkstus pripildo švelnumo. Matykite savo inkstus švelnioje mėlynoje šviesoje ir šypsokitės jiems, jauskite švelnumą.

Šešių gydomųjų garsų meditacija: inkstai
Šešių gydomųjų garsų meditacija: inkstai

Paliečiame abiem rankomis kepenis dešiniame šone. Žiūrim į kepenis 21 kartą į kairę ir į dešinę, trinam savo pyktį ir pavydą. Tuomet pakeliame rankas į viršų ir nežymiai pasvyrame į kairę pusę, kad išsitemptų šonas, kuriame į kepenys (žr. video), ir tariame kepenų garsą ŠŠŠŠŠŠŠ. Nuleidžiame rankas ant kelių ir paleidžiame visą savo pyktį ir pavydą į žemę. Tuomet viską pakartojame antrą kartą. Antrąkart nuleidus rankas ant kelių, pradedame žiūrėti į kairį ir į dešinį smegenų pusrutulį tokiu būdu trindami pykčio asociacijas iš savo atminties. Atliekame garsą trečią kartą. Pridedame rankas prie kepenų, šypsomės kepenims ir matome jas gražioje žalioje šviesoje, pripildykite savo kepenis gerumo.  

Šešių gydomųjų garsų meditacija: kepenys
Šešių gydomųjų garsų meditacija: kepenys

Tuomet pereinama prie širdies. Palieskite savo širdį, žiūrėkite į kairę ir į dešinę 21 kartą ir trinkite nekantrumą ir egoizmą. Pakelkite rankas į viršų ir truputį palinkite į dešinę pusę, kad išsitemptų kairys šonas, kur yra širdis (žr. video) ir ištarkite širdies garsą CHAAAAA. Nuleiskite rankas ant kelių ir atiduokite žemei visas savo širdies nuoskaudas, nepavykusius santykius ir seną meilę, neapykantą motinai žemei. Viską pakartokite antrą kartą. Tuomet ištrinkite nurodą savo smegenyse žiūrėdama į kairę ir į dešinę smegenų pusę. Atlikite garsą trečia kartą, vėl palieskite širdį. Matykite savo širdį šiltoje raudonoje šviesoje, šypsokitės jai, pripildykite savo širdį meilės, džiaugsmo ir laimės.  

Šešių gydomųjų garsų meditacija: širdis
Šešių gydomųjų garsų meditacija: širdis

Nuleiskite rankas ties kairiu šonu, kur yra blužnis, kasa ir skrandis (jie daosių praktikose traktuojami kaip vienas energetinis organas). Žiūrėkite į kairę ir dešinę pusę, paleiskite nepasitikėjimą savimi ir aplinkiniais, paleiskite nerimą "o kaip bus", "o kas nutiks jeigu...". Spauskite rankas į kairį šoną (žr. video) ir tarkite blužnies/kasos/skrandžio garsą CHŪŪŪŪŪŪ. Nuleiskite rankas ant kelių ir atiduokite visą negatyvą žemei. Viską pakartokite antrą kartą. Tuomet ištrinkite nuorodą iš smegenų, atlikite garsą trečia kartą ir uždėjus rankas ant blužnies/kasos/skrandžio pajuskite malonią geltoną šviesą, pasitikėjimą ir atvirumą, ramybę.

Šešių gydomųjų garsų meditacija: blužnis
Šešių gydomųjų garsų meditacija: blužnis

Atsiloškite ant kėdės, ištieskite kojas lyg būtumėte pusiau gulomis (žr. video). Leiskite rankas nuo viršau į apačia tardamos garsą CHIIIIII - tai trigubo šildytuvo garsas. Pakartokite šį garsą tris kartus iš eilės. Jo tikslas yra, kad ligota perkaitusi energija nuo širdies ir kitų organų nusileistų iki pat jūsų pėdų ir tokiu būdu maloniai šildytų visą o ne viršutinę kūno dalį (dėl ko moterims būna migreniniai galvos skausmai, duria širdies plote ir pan.).

Šešių gydomųjų garsų meditacija: subalansavimas
Šešių gydomųjų garsų meditacija: subalansavimas

Meditacijos apibendrinimas

Prirašiau daug, bet iš tiesų Šešių gydomųjų garsų praktiką visai nesudėtinga daryti.  Kaip ir vidinės šypsenos praktikos, meistras Mantekas Čija moko įvairių versijų, mano aprašyta versija yra paprasta, konkreti ir efektyvi. Jei video medžiagoje savarankiškai aptiksite kiek kitokių versijų, nenustebkite - visos versijos teisingos, mes tiesiog pasirenkame tą, kuri mums labiausiai patinka.

Šeši gydomieji garsai gali būti taip pat efektyviai naudojami ir pavieniai dienos bėgyje. Pvz., jei kažkas su labai supykdė ir jūs atrodo tuoj sprogsite iš pykčio, pasišalinkite ir kartokite garsą ŠŠŠŠŠŠ uždėjusios rankas ant kepenų, kol pyktis praeis. Jei jums staiga užėjo be galo liūdna nuotaika ir nėra laiko daryti visos praktikos - kartokite plaučių garsą SSSSS ir netrukus jūsų nuotaika pagerės.

Šešių gydomųjų garsų meditacijos santrauka

 1. rankos laikomos prie organo, su kuriuo dirbama;
 2. akys užmerktos, žiūrime į kairę ir dešinę organo pusę 21 kartą, mintimis triname to organo negatyvią emociją;
 3. atsimerkiame, atliekame organo garsą;
 4. užsimerkiame, nuleidžiame rankas ant kelių, paleidžiame negatyvias emocijas motinai žemei;
 5. pakartojam: vėl keliam rankas prie organo ir žiūrim 21 kartą, atliekam garsą, nuleidžiam rankas ant kelių;
 6. žiūrim į kairę ir dešinę smegenų pusę 21 kartą, kad ištrinti nuorodą, asociaciją su neigiama emocija;
 7. perkeliam rankas prie organo, pripildom jį teigiamų emocijų.

Meditacijos organų ir garsų eilės tvarka

 1. Plaučiai - garsas SSSSSS - paleidžiam liūdesį - pripildom drąsos
 2. Inkstai - garsas TŠIŪŪŪ - paleidžiam baimes - pripildom švelnumo
 3. Kepenys - garsas ŠŠŠŠŠŠ - paleidžiam pyktį ir pavydą - pripildom gerumo
 4. Širdis - garsas CHAAA - paleidžiam nekantrumą, širdies nuoskaudas, neapykantą - pripildom meilės, džiaugsmo ir laimės
 5. Blužnis/kasa/ skrandis - garsas CHŪŪŪ - paleidžiam nepasitikėjimą ir nerimą - pripildom pasitikėjimo ir ramybės
 6. Trigubo šildytuvo garsas - CHIIII - nuleidžiam karštį žemyn į kojas, jaučiame harmoniją

Mikrokosminės orbitos meditacija