Meditacija

Kodėl medituoti?

Daosių integralinės jogos sistema susideda ne tik iš seksualinių praktikų. Meditacija ir cigunas yra svarbiausias bazinis pasiruošimas seksualiniam kung fu. Seksualinė energija yra neutrali, ji padaugina tas emocijas, kurias mes jaučiame dirbdami su ja. Jei mes jaučiame liūdesį, pyktį, tuomet seksualinė energija dar labiau padidins liūdesį, o jei mes jaučiame meilę, džiaugsmą, gerumą - kūnas dar labiau prisipildys meilės ir džiaugsmo. Meditacija - ideali technika, leidžianti pakeisti emocinį planą į pozityvą.

Meditacija su Edita Esenku
Meditacija su Edita Esenku

Meditacijos nauda

Kuo išskirtinės dao meditacijos?

Meistras Mantekas Čija (Mantak Chia) sako, kad "jei jūs sėdite tyloje ir niekas nevyksta - jūs tiesiog sėdite tyloje". Taip jis atsiliepia apie meditaciją, kai žmonės tiesiog bando nuraminti protą ir vadina tai meditacija. Pasak įžymaus meditacijų ir ciguno meistro Manteko Čija, kiekvienam žmogui svarbu įvaldyti energetinę meditaciją, o ne "sėdėjimą tyloje". Energetinė meditacija - kas tai? Žmogus yra energetinė struktūra, o jo kūne nuolat vyksta bioelektromagnetiniai procesai, tik mes jų nepastebime, nefiksuojame, nesustipriname. DAO meditacija skatina visų pirma užmegzti ryšį su savo kūnu. Pasak senovės kinų išminties, žmoguje yra penki pagrindiniai organai, kurie atsakingi už mūsų emocinį stabilumą ir sveikatą. Suaktyvinę šiuos organus per meditacijas mes tampame ne tik emociškai švaresni, bet ir fiziškai sveikesni. Daosiai akcentuoja, kad žmogus turi išlaikyti ryšį tarp fizinio ir dvasinio kūno, rūpintis tiek fiziniu kūnu, tiek dvasiniu, nes kitu atveju mūsų siela nori palikti kūną ir žmogus tampa tarsi atitrūkęs nuo realybės. Mūsų kūnas mums duotas tam, kad galėtume maitinti mūsų sielą ir dvasią energija, o per meditatyvias praktikas siela ir dvasia gauna galimybę mokytis ir tobulėti. Čia kaip simbolis "in ir jan" - visame kame turi būti harmonija.

Vidinės šypsenos meditacija

Meditacija su šypsena

Pati paprasčiausia, bazine vadinama meditacija - vidinės šypsenos meditacija. Meistras Mantekas Čija (Mantak Chia) bet kokias DAO praktikas pradeda mokyti nuo vidinės šypsenos meditacijos. Tai nesudėtinga meditacija, kurią galite atlikti vieni namuose. Tereikia įsidėmėti organų eilės tvarką, kuriems reikia šypsotis ir žinoti, kokiuose organuose "gyvena" kokios teigiamos emocijos.

Šešių gydomųjų garsų meditacija

Meditacija - emocinis detoksas

Šešių gydomųjų garsų meditacija ypatinga tuo, kad ypač efektyviai padeda eliminuoti negatyvių emocijų perteklių ir transformuoti negatyvą į pozityvą. Ši meditacija išmoko pyktį pakeisti gerumu, liūdesį drąsa, o nekantrumą - meile. Vakarais atlikus šešių gydomųjų garsų meditaciją į kūną ateina ramybę, visas dienos šurmulys ir stresas karščio pavidalu iš galvos nusileidžia į pėdas ir mes palaimingai užmiegam.

Mikrokosminės orbitos meditacija

Meditacija - gimimo iš naujo procesas

Mikrokosminės orbitos meditacija yra ypač svarbi tiek siekiant pagerinti sveikatą, tiek įvaldyti seksualinį kung fu. Atvėrus mikrokosminę orbitą mūsų kūnu laisvai juda energija, tokiu būdu tankėja aura ir tampame atsparesni išoriniam poveikiui. Savarankiškai sau atverti mikrokosminę orbitą gali būti sudėtinga, todėl mes padedame tą padaryti seminaruose. Mokymu metu meistras arba instruktorius duoda tarsi impulsą, kad jūsų kūnuose pajudėtų energija. Energija, su kuria naikinami energetiniai blokai, pradedama kvėpuoti laisviau ir gyventi mėgaujantis.